Wirtualne stacje pogodowe w Domoticzu – AccuWeather

W systemie inteligentnego domu jakim jest Domoticz istnieje możliwość dodania pobliskiej stacji pogodowej, dzięki której zdobędziemy dostęp do odczytów m.in. temperatury otoczenia, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego, wiatru czy indeksu UV, a także prognozy pogody. Jest to świetne rozwiązanie w wypadku gdy chcemy mieć pogląd i monitorować warunki atmosferyczne w naszym otoczeniu nie inwestując w czujniki, a zapewniając wysoką dokładność otrzymywanych wskazań.

Takich danych z lokalnych stacji pogodowych możemy zaczerpnąć z serwisu AccuWeather
W tym celu przechodzimy na stronę http://developer.accuweather.com/ i zakładamy darmowe konto. W zakładce MY APPS dodajemy nową aplikację i otrzymujemy API Key. Będzie on potrzebny do konfiguracji w Domoticzu.

W Domoticzu przechodzimy do zakładki Kanfiguracja/Sprzęt i dodajemy naszą stację pogodową. Wypełniamy odpowiednio pola:

  • Nazwa – dowolna nazwa stacji pogodowej
  • Typ – AccuWeather (Weather Lookup)
  • Klucz API – API Key otrzymany na stronie AccuWeather
  • Lokalizacja – nazwa naszego miasta

 

Po wciśnięciu przycisku Dodaj w zakładce Urządzenia powinny pokazać się nowe czujniki pogodowe należące do tej stacji. Pojawienie się czujników może zająć kilka – kilkanaście minut.

Gotowe odczyty otrzymamy w zakładce Temperatura – dla temperatury i wilgotności, a pozostałe w zakładce Pogoda. Klikając w opcję Prognoza po prawej stronie otrzymamy również dostęp do prognozy pogody dla naszego miasta.

Podsumowując w prosty sposób zyskaliśmy dostęp do lokalnej stacji pogodowej w Domoticzu za pośrednictwem serwisu AccuWeather. Polecam to rozwiązanie do monitorowania warunków atmosferycznych w każdym systemie inteligentnego domu, wzbogacając go dodatkowo o opcję prognozy pogody dla naszego miasta.

 

Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *