Raspberry Pi 4

Najnowsza wersja mikrokomputera dostępna jest w 3 opcjach – z wbudowaną pamięcią operacyjną o pojemności 1GB 2GB lub 4GB. Ten model wyróżniają bardziej wydajnym procesorem Broadcom BCM2711 quad-core 64-bitowy ARM-8 Cortex-A72 pracującym z częstotliwością 1,5 GHz. Malinka wyposażona jest w 4 porty USB z czego 2 w technologii USB 3.0.  Ponadto płytka posiada dwuzakresowe WiFi 2,4 GHz i 5 GHz, Bluetooth 5 / BLE, port Ethernet o prędkości do 1000 Mb/s oraz możliwość zasilania przez PoE. Reszta specyfikacji jest identyczna jak modelu 3 B+, czyli 40 GPIO, złącza na kartę microSD, złącze DSI i CSI i cztery otwory montażowe.

 

Nowości w Raspberry Pi 4

  • 3 wersje minikomputera – Raspberry Pi 4 jest dostępny w trzech wersjach różniących się ilością pamięci RAM: 1 GB RAM, 2 GB RAM, 4 GB RAM,
  • Procesor BCM2711 – Chipset Broadcom BCM2711 z 64-bitowym rdzeniem Quad-core ARM-8 Cortex-A72 CPU, taktowany 1,5 GHz zapewnia więcej mocy obliczeniowej niż poprzednie modele Raspberry Pi.
  • 2 złącza monitora microHDMI – Raspberry Pi 4 posiada dwa gniazda microHDMI, dzięki czemu możliwe staje się jednoczesne podłączenie dwóch monitorów HDMI w rozdzielczości do 4K. (4K i 60 kl/s dla jednego monitora oraz 4K i 30 kl/s dla dwóch monitorów).
  • 2 złącza USB 3.0 – Minikomputer posiada 4 złącza USB. Dwa w wersji 2.0 oraz dwa wydajne złącza USB 3.0,
  • Prędkość Ethernet do 1000 Mbit/s – Złącze Ethernet w pełnej wersji Gigabit, zapewnia szybszy internet.
  • Złącze zasilania USB C – Raspberry posiada złącze USB C. Producent zaleca zasilanie 5 V / 3 A.
  • Bluetooth 5.0 – Nowy standard łączności bezprzewodowej oferujący prędkość transmisji do 2 Mb/s.
  • Rozkład złącz – Obrys płytki pozostał bez taki sam, jednak rozkład złącz uległ zmianie.

Raspberry Pi 4 model B

Warto zwrócić uwagę na rozkład złącz na płytce Raspberry Pi 4. Sam kształt maliny pozostał taki sam jak w starszej wersji, jednak zmianie uległo rozłożenie złącz – gniazda USB i Ethernet są lustrzanym odbiciem poprzednika. W związku z tym obudowy i niektóre akcesoria dedykowane starszym wersją maliny nie będą tutaj pasowały.

Układ pinów GPIO pozostał taki sam jak w poprzednich wersjach minikomputera.

Znalezione obrazy dla zapytania raspberry pi 3 gpio

Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *