MyDomoticz – Zdalny dostęp do Domoticza

MyDomoticz to serwis umożliwiający zdalny dostęp do panelu domoticza z sieci zewnętrznej. Oznacza to, że niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy możemy połączyć się z naszym inteligentnym domem, pod warunkiem że mamy dostęp do internetu.

Aby móc korzystać z tej funkcji musimy najpierw uruchomić ją w ustawieniach Domoticza.
W tym celu przechodzimy do ustawień i włączamy MyDomoticza.

 

Teraz rejestrujemy się na my.domoticz.com po czym powracamy do ustawień Domoticza i wpisujemy klucz API oraz hasło użyte podczas rejestracji.
Konto w serwisie mydomoicz zostało utworzone. Możemy się teraz zalogować i połączyć zdalnie z pulpitem inteligentnego domu.

 

Po poprawnym zalogowaniu się w panelu aplikacji pokaże się zielony ludzik sygnalizujący, że jesteśmy połączeni, w przeciwnym razie będzie czerwony. Klikając na niego uzyskamy dostęp do pulpitu Domoticza.

Serwis MyDomoticz jest jednym z wielu sposobów na zdalny dostęp do inteligentnego domu. Konfiguracja i połączenie z nią jest bardzo proste i szybkie, jednak system ten ciągle jest rozwijany i zdarzają się problemy np. z połączeniem lub logowaniem. Warto skorzystać z tego rozwiązania jeżeli chcemy łączyć się z naszym domem niezależnie od miejsca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *